Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach operacji plastycznych

Na temat kosztów zabiegów poprawiających urodę krążą różne plotki. Panuje przekonanie, że poddają się im głównie osoby ze świata showbiznesu, dla których ciało jest narzędziem pracy a właściwy wygląd twarzy warunkiem funkcjonowania w świecie celebrytów. Zapomina się o dużo większej grupie osób, którym operacja plastyczna może ułatwić codzienne życie, a które nie mając orientacji w kosztach tych usług, z góry z nich rezygnują. Ogólna wiedza na ten temat może się okazać dobrym punktem wyjścia przy planowaniu zabiegu.


Co warunkuje cenę?


W Polsce wyraźnie przybywa klinik oferujących operacje plastyczne. Ich liczba wpływa w oczywisty sposób na różnorodność cenową tego typu usług. Trzeba jednak mieć świadomość, że operacja plastyczna rządzi się takimi samymi prawami jak inne operacje, jej przebieg zależy przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta. Często wymaga ona dodatkowych konsultacji, asysty większej liczby personelu medycznego, niestandardowego sprzętu i środków farmaceutycznych. Ostateczną cenę ustala się indywidualnie. Pacjentom, dla których operacja jest zaleceniem lekarza, może przydać się informacja, że w niektórych wypadkach przysługuje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.Promocje na zachętę


Warto jednak wiedzieć, że kliniki objęte są prawami rynku i podobnie jak pozostałe branże stosują różne triki, mające przyciągnąć klientów. Najbardziej oczywistym z nich są oferty promocyjne, w ramach których zapłacimy za zabieg mniej niż zwykle. Innym typem zachęty jest możliwość rozłożenia zapłaty na raty, co sprawdzi się przy skomplikowanych i drogich zabiegach. Korzyści można też uzyskać, poddając się operacjom łączonym. Ich całkowity koszt jest często dużo mniejszy niż suma oddzielnych zabiegów.

Warto wreszcie sprawdzić, co obejmuje koszt usługi i czy za niektóre niezbędne materiały (np. ubrania uciskowe), znieczulenie czy sam pobyt w klinice nie trzeba dopłacać. Ponadto powinniśmy pamiętać, że przejście operacji wiąże się z wizytami kontrolnymi, najlepiej by ich cena była wliczona w cenę zabiegu. Ważny jest również ogólny standard danej kliniki. Te o niższym poziomie usług często ratują się zaniżaniem kosztów, co może oznaczać, że nie zapewnią pacjentom odpowiedniego komfortu.


Ceny zabiegów


Generalnie koszt zabiegów waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wyjątkiem jest zabieg usunięcia tatuażu, którego minimalny koszt to nawet 500 zł. Mówiąc zaś o konkretnych cenach typowych operacji plastycznych, trzeba od razu powiedzieć, że do najdroższych należą jednak te najpopularniejsze. Za lifting twarzy zapłacimy w złotówkach nawet 13 tys., jednak można znaleźć miejsca, gdzie wykonają ten zabieg już za 5 tys.

Niżej w rankingu cen są wszelkie operacje związane z korekcją piersi. Najwięcej kosztuje ich powiększanie wraz z podnoszeniem – od 11 do 13, 5 tys. Samo podnoszenie to już koszt średnio 6-8 tys. Z kolei zmniejszenie piersi dodatkowo z liposukcją może wynieść od 8 do 11 tys.

Sama liposukcja w zależności od miejsca, z którego ma być odsysany tłuszcz, wyniesie nas od 4 do 7 tys. Kosztowna jest też plastyka powłok brzucha. Za tę operację zapłacimy w najlepszym wypadku 5,5 tyś, a w najgorszym 12 tyś.

Jeżeli interesuje nas poprawa pośladków, to musimy przygotować ok. 8 tys. Podobny koszt czeka nas za korekcję nosa czy szyi. W tym świetle stosunkowo tanie wydaje się powiększanie ust, które kosztuje minimum 1,8 tys., za plastykę ust zapłacimy zaś nawet 3,5 tys. W przedziale od 3 do 5 tys. znajdzie się podniesienie brwi lub czoła, zmiana kształtu oczu, plastyka brody czy plastyka kości policzkowych.


Operacja to nie wszystko


Zabieg w klinice chirurgii plastycznej jest rodzajem usługi i jej wykonawca musi nam zapewnić opiekę w razie wynikłych powikłań. Jest to rodzaj gwarancji od zlecenia, za które klinika przyjęła opłatę. Warto zasięgnąć informacji czy w razie konieczności poddania się kolejnym operacjom, ich koszt i w jakiej części pokrywa pacjent czy też klinika. Jest to kwestia istotna, jeżeli weźmiemy pod uwagę opisane ceny zabiegów.

 

Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook