Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług malarskich

Malowanie domu czy mieszkania to nie tylko ważny element prac wykończeniowych. Po kilku latach zwykle farba niszczeje, co negatywnie wpływa na wygląd estetyczny domu lub mieszkania. Wiele osób z braku czasu, możliwości lub umiejętności decyduje się na wynajęcie firmy oferującej usługi malarskie. Często jednak nie mamy pojęcia o tym, ile one kosztują i co ma wpływ na ostateczną cenę.

Zwykle na początku pracownik mający wykonać usługę i klient spotykają się w miejscu, w którym ma zostać wykonana konkretna usługa. Zwykle wizyta malarza jest bezpłatna, jednak warto to przedtem sprawdzić.

Po omówieniu szczegółów zlecenia klient powinien otrzymać szczegółowy kosztorys, gdzie wyróżnione i wycenione są wszystkie prace, jakie malarz zamierza wykonać. Potem  do rozpoczęcia malowania pozostaje jedynie akceptacja kosztorysu i ustalenie terminu.Ważnym aspektem jest zakup materiałów. Większość firm może zaproponować ich zakup, oczywiście, uzgadniając to przedtem z klientem. Jeżeli jednak wolimy sami je nabyć, warto wcześniej skonsultować nasze zamiary z malarzem, który doradzi rodzaj i markę farby, kleju oraz gładzi.

Większość malarzy lub firm oferujących usługi malarskie rozpoczyna wykonanie zlecenia od zabezpieczenia pomieszczeń, a kończy na sprzątnięciu ich po wykonanej pracy. Często jest to już wliczone w całość prac, jednak warto to sprawdzić i ustalić wcześniej. Płatne jest natomiast zabezpieczanie nietypowych i ozdobnych elementów – np. podłogi z nietypowego materiału, kosztowne schody czy płaskorzeźby. Prace pomocnicze tj. wieszanie obrazów czy szafek są płatne dodatkowo.

Ważnym aspektem wpływającym na koszt malowania jest rodzaj i stan podłoża. Może bowiem okazać się, że przed malowaniem konieczne jest skrobanie, gruntowanie, wyrównanie czy zmywanie. Klienci, którzy oszczędzają na farbie, kupując najtańszą z promocji, mogą się liczyć z tym, że stracą na kosztach robocizny. Tanie materiały często są bowiem niskiej jakości co powoduje, że trzeba nałożyć więcej warstw farby, aby uzyskać pożądany efekt. Droższe jest także malowanie w ciemnych albo bardzo intensywnych kolorach, gdyż tutaj również konieczne jest nałożenie większej liczby warstw farby.

Podstawowymi czynnikami wpływającymi na koszt malowania są: rodzaj i wielkość malowanej powierzchni, rodzaj stosowanej farby oraz styl malowania (np. malowanie fantazyjne). Często można spotkać się z usługami dodatkowymi, często nazywanymi pracami pomocniczymi: pomocą we wnoszeniu i wynoszeniu mebli oraz innych przedmiotów, demontażem i montażem mebli (zawieszanie szafek) czy ponownym zawieszaniem obrazów i innych przedmiotów ozdobnych.Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook