Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług cykliniarskich i parkieciarskich


Podłoga to jeden z ważniejszych elementów wykończenia każdego domu czy mieszkania. Pod względem materiałów wykończeniowych mamy do wyboru: wykładzinę, parkiet, panele, podłogę z drewna lub innych materiałów. Podłogi raz położone potrafią służyć przez kilka lat. Ich dłuższa przydatność wiąże się jednak z odpowiednią pielęgnacją. Wymagają one konserwacji w postaci lakierowania, cyklinowania, szlifowania, szpachlowania i olejowania. Zdarza się też, że decydujemy się na całkowitą wymianę podłogi. Warto wcześniej wiedzieć, ile kosztują usługi parkieciarskie i cykliniarskie.Demontaż starej podłogi wiąże się z usunięciem wszystkich tworzących ją materiałów. Ceny za wykonanie tego rodzaju usługi są bardzo zróżnicowane. Za usunięcie starego parkietu zapłacimy od 8 do 26 zł/mkw. Zerwanie starej wykładziny to koszt rzędu 8-10 zł/mkw, a płytek PCV 10-15 zł/mkw.
Układanie wykładziny dywanowej bez kleju kosztuje od 11 do 24 zł/mkw. Za ułożenie z klejeniem zapłacimy między 13 a 32 zł/mkw. Układanie paneli podłogowych kosztuje od 18 do 31 zł/mkw. Drożej zapłacimy za ułożenie podłogi typu barlinek – od 34,5 do 38 zł/mkw. Decydując się na podłogę z drewna, musimy przygotować się na koszty związane z układaniem i montażem legarów – od 5 do 15 zł/mb, oraz układaniem na nich desek – od 25 do 35 zł/mkw. Stosunkowo tanie jest układanie parkietu, za które zapłacimy od 15 do 19 zł/mkw.Za cyklinowanie podłogi z surowych desek lub parkietu zapłacimy od 15 do 20 zł/mkw. Zdecydowanie droższe jest cyklinowanie desek pokrytych farbą olejną – musimy liczyć się z kosztami rzędu 25-45 zł/mkw. Za olejowanie i polerowanie bez materiału zapłacimy po tyle samo – od 4 do 10 zł/mkw. Koszt lakierowania bez materiału oscyluje między 2 a 5 zł/mkw, a szpachlowania ubytków – od 3 do 7 zł/mkw.

Firmy oferujące usługi parkieciarskie i cykliniarskie oferują także montaż paneli ściennych i boazerii drewnianej. Za demontaż starej boazerii lub paneli ściennych zapłacimy od 4 do 6 zł/mkw. Montaż boazerii drewnianej wraz z wykonaniem rusztu z listew kosztuje między 55 a 63 zł/mkw. Za ułożenie paneli ściennych zapłacimy od 30 do 77 zł/mkw.


Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook