Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług wykończeniowych – zabudowy gipsowe

Obecnie modnym materiałem budowlanym stały się płyty gipsowo-kartonowe. Mają one bowiem wiele różnych zastosowań. Wykonuje się z nich sufity podwieszane, ścianki działowe, kasetony i inne, różnorodne konstrukcje. Płyty gipsowo-kartonowe stosowane są także na poddaszach.

Osoby, które decydują się na montaż tego typu materiału, często zadają sobie pytanie, jakie koszty będą musiały ponieść. Na cenę wykonania każdej konstrukcji wpływ ma kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest trudność związana z montażem konkretnego elementu, która bezpośrednio przekłada się na czas potrzebny do jej wykonania. Koszty uzależnione są również od tego, czy zawierają w sobie cenę użytych materiałów – samych płyt gipsowo-kartonowych, wełny, folii, styropianu, stelaża, narożników etc.

Płyty gipsowo-kartonowe często służą do wykonania sufitów podwieszanych. Za montaż sufitu podwieszanego na stelażu (bez kosztów materiału) zapłacimy od 35 do 86 zł/m2. Jeśli w grę wchodzi również cena materiału, to koszt wykonania wyniesie od 59 do 136 zł/m2. Podobnie zapłacimy za montaż wielopoziomowych sufitów podwieszanych.

Równie popularne są gipsowo-kartonowe ścianki działowe. Koszt wykonania ścianki działowej z wyciszeniem wełną mineralną bez uwzględnienia ceny materiału wyniesie od 35 do 80 zł/m2. Za wykonanie tej samej usługi, łącznie z ceną materiału, zapłacimy od 88 do 201 zł/m2. Samo wykonanie płyt gipsowo-kartonowych na stelażu to koszt od 15 zł do 81 zł/m2. Jeżeli w koszty wykonania zostanie wliczona również cena materiału, to kwota wzrośnie do 67-153 zł/m2.Ocieplenie poddasza przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych na stelażu oraz wełny i folii to koszt od 62 do 141 zł/m2. Jeżeli do ceny usługi doliczone zostaną koszty materiału, zapłacimy między 101 a 232 zł/m2.

Z płyt gipsowo-kartonowych wykonuje się różnego rodzaju zabudowy. Koszt montażu zależy od ich kształtu. Najtańsze są zabudowy o zarysach prostolinijnych, wówczas cena montażu wynosi od 58 do 128 zł/m2. Jeżeli zaś planujemy zabudowę z elementami łukowymi, musimy przygotować się na wydanie kwoty od 78 do 177 zł/m2.

Stosunkowo tanie są usługi dodatkowe, których celem jest wykończenie wykonanych już konstrukcji. Położenie gładzi gipsowej kosztuje od 10 do 20 zł/m2. Za szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi zapłacimy od 5 do 28 zł/mb. Położenie siatki zbrojącej na zarysowaniach i pęknięciach kosztuje między 7,5 a 8,5 zł/mb. Zamontowanie narożników z aluminium kosztuje od 13 do 18,65 zł/mb. Natomiast za akrylowanie zapłacimy od 2 do 7 zł/m2.
Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook