Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług noclegowych

Z usług noclegowych korzystają nie tylko osoby szukające wypoczynku, ale także ci, którzy załatwiają swoje sprawy służbowe i prywatne. Każde miasto oferuje noclegi w hostelach i hotelach o różnym standardzie, a co za tym idzie, także o zróżnicowanych cenach. Na wsiach z kolei swoje usługi świadczą gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne. Korzystają z nich przeważnie amatorzy aktywnego wypoczynku i spędzania wakacji na łonie natury.Na ceny usług noclegowych wpływ ma szereg czynników. Podstawowe to: lokalizacja obiektu, oferowany standard oraz pora roku. Ponadto cena noclegu w pokoju uzależniona jest od tego, ile osób w nim śpi.

W miastach noclegi oferowane są przeważnie w hostelach i hotelach. Osoby mniej zamożne lub szukające tańszego zakwaterowania wybierają nocleg w hostelach. Są one stosunkowo niewielkie – posiadają zwykle około 30-40 miejsc noclegowych. Znajdują się w nich także wspólna kuchnia i sala telewizyjna, które często sprzyjają integracji mieszkańców. Często też wspólne są także łazienki, choć nie jest to regułą. Cena noclegu w pokoju jednoosobowym waha się od 65 do 110 zł. Nocleg w pokoju dwuosobowym to koszt od 50 do 70 zł od osoby. Noclegi w pokojach 3 i 4-osobowych nie są zróżnicowane cenową i wynoszą od 40 do 60 zł od osoby. Wycieczki szkolne i szukający taniego noclegu wybierają pokoje wieloosobowe, często wyposażone w łóżka piętrowe. Koszt noclegu to wówczas od 30 do 55 zł od osoby.


Wyższy standard oferują hotele dwugwiazdkowe. Na wyposażeniu każdego pokoju znajdują się: łazienka, telefon i telewizor. Pokoje muszą być zamykane na klucz, a pościel przy dłuższym pobycie wymieniana dwa razy w tygodniu. W hotelu tej kategorii znajduje się także restauracja i niewielka sala spotkań. Cena noclegu jest uzależniona od tego, czy jest to dzień powszedni czy weekend. Nocleg w pokoju jednoosobowym kosztuje w dzień powszedni od 120 do 290 zł, w weekend od 140 do 320 zł. Pokój dwuosobowy kosztuje średnio 30 zł więcej. Cena pokoju 3-osobowego to w dni powszednie od 210 do 410 zł, a w weekendy od 230 do 490 zł.

Hotele trzygwiazdkowe to wyższa cena, ale i większy luksus. W pokojach znajdują się: ładne łazienki, płatna TV, telefon i klimatyzacja. Codziennie odbywa się także sprzątanie oraz wymiana pościeli i ręczników. W hotelu tej kategorii znajdują się ponadto liczne atrakcje i usługi: restauracja dobrej klasy, siłownia, centrum odnowy biologicznej, przechowalnia bagażu, pranie i prasowanie oraz sale konferencyjne. Cena noclegu w pokoju jednoosobowym to w dni powszednie od 170 do 320 zł, a w weekendy od 200 do 350 zł. Pokój dwuosobowy jest o 50 zł droższy. Pokój trzyosobowy kosztuje w dni powszednie od 300 do 450 zł, a w weekendy od 310 do 470 zł.

Swoje usługi na wsi oferują gospodarstwa agroturystyczne. Ceny noclegów są zróżnicowane pod względem sezonu, wyposażenia i standardu pokoi. W sezonie cena za nocleg w pokoju jednoosobowym wynosi od 35 do 60 zł od osoby, a poza sezonem od 30 do 60 zł. W pokoju dwuosobowym cena noclegu od osoby wynosi w sezonie od 70 do 100 zł, a poza sezonem od 60 do 90 zł. Nocleg w pokoju 3-osobowym to koszt od 90 do 110 zł. Gospodarstwa agroturystyczne oferują także nocleg w pokojach wieloosobowych. W sezonie nocleg jednej osoby kosztuje 25-30 zł, a poza sezonem nawet od 15 do 25 zł.
Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook