Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług fryzjerskich

Salon fryzjerski to miejsce odwiedzane praktycznie przez wszystkich. Z jego usług korzystają kobiety, mężczyźni i dzieci. Jednak przy udaniu się do fryzjera, zwłaszcza takiego, u którego jest się po raz pierwszy, zawsze powstaje pytanie o cenę konkretnej usługi.

Usługi fryzjerskie są dość zróżnicowane cenowo. Taka sytuacja wynika przede wszystkim z tego, że każdy salon ustala swoje ceny samodzielnie. Jednym z pierwszych kryteriów ustalenia ceny jest fakt, gdzie się on znajduje. Salony w centrach miast i większych miastach są zwykle najdroższe. Czym mniejsze miasto i czym dalej od centrum, tym bardziej można liczyć na niższą cenę wykonanej usługi.

U fryzjera ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość ceny jest długość włosów. Wyróżnia się włosy długie, średnie i krótkie. Zabiegi na krótkich włosach będą najtańsze, a na długich najdroższe.


Trzeba też zauważyć, że często zabiegi fryzjerskie są łączone – np. mycie głowy
i obcinanie włosów z modelowaniem. Koszty takich usług będą zliczone razem w jedną, końcową cenę.Z wiadomych względów usługi fryzjerskie dla kobiet są dużo wyższe niż dla mężczyzn. Strzyżenie męskie kosztuje maksymalnie 50 zł, a damskie 100 zł. Na wyższe ceny usług fryzjerskich dla kobiet wpływa również fakt, że np. do strzyżenia preferują one modelowanie, aby atrakcyjnie wyglądać po wyjściu z salonu.

Często oferuje się usługi dodatkowe. Dla pań jest to np. kosmetyka brwi, a dla panów np. strzyżenie brody lub wąsów.

Salony fryzjerskie często oferują kosmetyki do włosów, których cena w części zależy od producenta.
Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook