Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług jubilerskich

Do jubilera wybierają się wszyscy – od nastolatek noszących kolczyki aż do starszych ludzi chcących zaopatrzyć się w biżuterię lub dokonać jej naprawy. Wielu osobom jubiler kojarzy się jedynie ze sprzedażą różnego rodzaju biżuterii: pierścionków, obrączek, bransoletek, łańcuszków, wisiorków lub kolczyków. Jednak niejednokrotnie zakłady jubilerskie proponują naprawę lub przeróbkę tego rodzaju przedmiotów. Zabiegi takie mają na celu dostosowanie biżuterii do potrzeb i gustu użytkownika.

Ceny naprawy nie obejmują kosztów szlachetnych kamieni lub metali. Są też uzależnione od czasu, jaki jubiler poświęci na naprawę konkretnego przedmiotu oraz na materiał, który zostaje użyty do tego celu.

Obrączki mogą być powiększane, zmniejszane, lutowane lub grawerowane. Przy zakupie obrączki grawerowanie wykonuje się zwykle bezpłatnie. Powiększenie lub zmniejszenie w granicach trzech numerów będzie kosztowało od 8 do nawet 30 zł. Za lutowanie zapłacimy od 10 do 25 zł.Wiele usług dotyczy pierścionków. Pierścionek może być zmniejszony, powiększony lub lutowany. Możemy również zdecydować się na oprawę kamienia albo wykonanie szyny. Powiększenie lub zmniejszenie do dowolnej wielkości może kosztować od 6 do 50 zł. Za lutowanie zapłacimy 8-30 zł. Oprawienie kamienia kosztuje 12-30 zł, a wykonanie szyny od 40 do nawet 100 zł.

Modnym elementem biżuterii męskiej są sygnety, których zmniejszenie lub powiększenie będzie kosztowało od 25 do 80 zł.

Posiadając kolczyki, możemy się spotkać z możliwością dorobienia bigla lub sztyftu oraz lutowaniem. Za lutowanie zapłacimy od 8 do 22 zł, a za dorobienie bigla lub sztyftu między 6 a 40 zł.

Jubilerzy oferują również lutowanie łańcuszków oraz dorobienie końcowego ogniwa. Usługa ta jest szczególnie przydatna, gdy łańcuszek zostanie zerwany. Za lutowanie zapłacimy między 6 a 20 zł, a za dorobienie końcowego ogniwa 12-22 zł.

Często zdarza się, że posiadamy starszą biżuterię. Wówczas nieodzowne jest jej polerowanie i czyszczenie, które kosztuje od 5 do 20 zł.

Usługi jubilerskie potrzebne są każdemu posiadaczowi biżuterii, który pragnie zmienić lub naprawić swoje skarby. Biżuterię nosimy przez całe swoje życie, a często posiadamy także jej starsze egzemplarze. Są to zwykle przedmioty delikatne, które łatwo przerwać lub uszkodzić w inny sposób. Wówczas wizyta u jubilera może okazać się nieodzowna.Kunena Avatar
webmaster 29 Marzec 2012, 13:52:25
Dobry artykuł Dobry artykuł, choć nie podano,że ceny tych usług są zależne od rodzaju metalu z jakiego wykonano przedmiot.
http://www.e-bizuteria.com


Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook