Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług fotograficznych

Zdjęcia to uwiecznienie ważnych chwil naszego życia: wycieczek, ważnych wydarzeń rodzinnych, imprez i innych niecodziennych sytuacji. Fotografia ma często charakter reportażu – dotyczy to zwłaszcza ślubów, przyjęć komunijnych, etc. Zdjęcia przydają się również w reklamie internetowej lub prasowej. Ostatnim ich zastosowaniem są dokumenty: dyplomy, legitymacje, paszporty, prawa jazdy, dowody osobiste, etc.

Zdjęcia najczęściej wykonuje się za pomocą aparatów cyfrowych, chociaż niektórzy dalej pozostają wierni fotografii analogowej. Dla tych ostatnich zakłady fotograficzne również posiadają swoje oferty.

Ceny usług fotograficznych uzależnione są od kilku podstawowych czynników – przede wszystkim od rodzaju użytego papieru oraz rozmiaru wywołanego zdjęcia. Zdjęcia ślubne, komunijne, portretowe czy też wykonane w plenerze są zwykle droższe, gdyż wymagają większego nakładu pracy fotografa.Podstawowym rodzajem usług fotograficznych jest wykonywanie odbitek analogowych i cyfrowych. Za odbitkę analogową w formacie 9x13 zapłacimy od 0.39 do 0.70 zł, za odbitkę w formacie 10x15 – 0.40 do 0.80 zł. Największa odbitka w formacie 25x38 będzie kosztowała od 10 do 17 zł. Odbitki cyfrowe są zwykle tańsze – np. odbitka w formacie 10x15 kosztuje w granicach 0.59-1.00 zł, a duża, w formacie 20x30, 5.90-8.00 zł.

Kolejnym rodzajem usług jest wykonywanie zdjęć do różnego rodzaju dokumentów. Wydawane są one po 4 sztuki. Za fotografie do dowodu i prawa jazdy zapłacimy od 10 do 16 zł. Zdjęcia do dyplomu w formacie 4.5x6.5 mogą kosztować od 10 zł do nawet 25 zł. Równie duża rozpiętość cenowa panuje w wywoływaniu zdjęć paszportowych – jest to od 10 zł do 40 zł. Fotografie do legitymacji kosztują tyle samo, co zdjęcia do dowodu czy prawa jazdy.

Kolejnym rodzajem usług wykonywanych przez zakłady fotograficzne są wydruki wielkoformatowe. Mają one zwykle zastosowanie w reklamie. Wydruk cyfrowy w formacie 30x45 kosztuje od 13 do 22 zł, a wydruk w największym formacie 100x150 może kosztować 190-255 zł. Reklamie służą również zdjęcia produktów do Internetu. Usługa ma zwykle formę sesji zdjęciowej, a ilość zdjęć i inne szczegóły są do uzgodnienia z fotografem. Trzeba jednak przygotować się na przeznaczenie Ne ten cel przynajmniej 200 zł.

Osobną grupę usług fotograficznych stanowią zdjęcia komunijne i ślubne. Są wykonywane najczęściej w plenerze. Zakłady fotograficzne proponują do nich albumy lub ozdobne pudełka. Zdjęcia ślubne w plenerze (album zawiera minimum 15 fotografii) kosztują około 800 zł. Jeśli para młoda zdecyduje się na zdjęciowy reportaż ze ślubu, który będzie zawierał 120-150 zdjęć umieszczonych w albumie, zapłaci minimum 1600 zł. Zdjęcia komunijne (minimum 10 fotografii umieszczonych w albumie) kosztują co najmniej 500 zł.

Niestandardowe usługi fotograficzne są zwykle umawiane indywidualnie z fotografem.

Ceny usług fotograficznych zależą od wymiaru zdjęcia, użytego papieru oraz okoliczności i miejsca ich wykonania.


Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook