Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług wulkanizacyjnych

Każdy, kto posiada samochód styka się z usługami wulkanizacyjnymi. Obejmują one renowację i naprawę felg oraz opon.

W zakresie naprawy opon firmy zajmujące się wulkanizacją proponują: pompowanie opon, sezonową wymianę ogumienia, serwis, wulkanizację, wyrównywanie ciśnienia w oponach oraz łatanie ogumienia. Często dostępna jest również sprzedaż opon całorocznych, letnich i zimowych. Dla osób, które nie dysponują miejscem na przechowanie aktualnie nieużywanych opon letnich lub zimowych firmy wulkanizacyjne proponują magazyny i przechowalnie przeznaczone do tego celu.

Równie duża grupa usług dotyczy felg. Najczęściej spotykane jest prostowanie i naprawa felg. W przypadku kolizji lub wypadku drogowego może dojść do pęknięcia albo wygięcia felgi. Nie zawsze taka sytuacja kończy się jej wyrzuceniem – często wystarczy spawanie i prostowanie.

Osoby, którym zależy na odświeżeniu albo odrestaurowaniu starych oraz zabytkowych felg mogą skorzystać z ich regeneracji. Polega ona na spawaniu, uzupełnianiu ewentualnych ubytków, prostowaniu, piaskowaniu i malowaniu.Piaskowanie felg aluminiowych i stalowych jest usługą polegającą na przygotowaniu ich do lakierowania lub malowania proszkowego. Felga zostaje wygładzona, pozbawiona wszelkich rys i zadrapań.

Malowanie proszkowe polega na elektrostatycznym naniesieniu farby proszkowej na felgę. Uzyskuje się w ten sposób głębię koloru oraz efektowny wygląd. Farba jest trwała, wytrzymała oraz odporna na ścieranie.

Decydując się na skorzystanie z wulkanizacji, zadajemy sobie standardowe pytanie – co i ile kosztuje? Za naprawę i łatanie uszkodzonej opony zapłacimy 18 do 25 zł. Pompowanie koła azotem kosztuje między 5 a 15 zł. Za uszczelnienie opony zapłacimy od 8 do 10 zł. Jeżeli zaś będziemy chcieli skorzystać z przechowalni opon, przygotujmy się na wydatek 40-100 zł za 4 opony.

Komputerowe wyważanie opon z felgami kosztuje od 6 do 15 zł. Duże znaczenie ma to, czy felga jest stalowa czy aluminiowa, gdyż wykonanie usługi na aluminiowej jest droższe. Za prostowanie felgi stalowej zapłacimy 20-30 zł, a aluminiowej 40-60 zł. Ceny piaskowania i malowania felg zależą przede wszystkim od ich rozmiaru i często uzgadniane są indywidualnie.Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook