Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług porządkowych

Na skorzystanie z oferty firm proponujących usługi porządkowe decyduje się wiele instytucji oraz osób prywatnych. Paleta dostępnych usług jest bardzo duża – firmy, wspólnoty mieszkaniowe i osoby prywatne mają do dyspozycji: sprzątanie wewnętrzne i zewnętrzne, utrzymanie zieleni i odśnieżanie. Często zatrudnienie firmy sprzątającej to jedyny sposób na utrzymanie czystości na terenie osiedla lub firmy.

Każdy, kto po raz pierwszy zetknął się z firmami oferującymi sprzątanie i inne usługi porządkowe zastanawia się nad kosztami wykonania tego typu czynności. Często ceny ustalane są według wymagań konkretnej firmy lub osoby.

Już zwykła konsultacja telefoniczna pozwoli zorientować się w ewentualnym kosztorysie. Na ceny proponowane przez firmy porządkowe wpływ ma kilka zasadniczych czynników. Przede wszystkim jest to: metraż sprzątanej powierzchni, jej specyfika (tworzywo, z którego jest wykonana), częstotliwość sprzątania oraz zakres wykonywanych czynności.Ważny jest też rodzaj użytych środków czystości, urządzeń czyszczących oraz innych środków eksploatacyjnych, które są używane do realizacji usługi. Znaczenie może mieć także lokalizacja sprzątanego obiektu. Wiele firm w przypadku długotrwałej współpracy oferuje korzystne rabaty.

Za sprzątanie biura zapłacimy między 2.20 a 4.50 zł/m2. Rodzaj sprzątania terenu zewnętrznego uzależniony jest od pory roku. Przeważnie koszt kształtuje się w kwotach 0.20-1.30 zł/m2. Ceny pielęgnacji zieleni ustalane są zwykle indywidualnie.

Dwustronne mycie okien wraz z parapetami kosztuje około 4.50 zł/m2. Za pranie wykładzin można zapłacić od 3.5 zł/m2.

Zakres usług porządkowych jest bardzo duży i nie sposób wymienić tu i opisać je wszystkie. Wiele firm sprzątających w swoich cennikach przedstawia kwoty netto, na co warto zwrócić szczególną uwagę.


Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook