Zapisz się do naszego Newslettera:

O cenach usług elektrycznych

Z usług elektrycznych korzysta każdy, kto chce założyć instalację oświetlenia, domofon lub videofon, rozdzielnię, gniazdo, etc. Żyjemy w czasach, gdy bez elektryczności nie obędzie się żaden dom. Dlatego istnieje duże zapotrzebowanie na usługi związane z jej instalacją i naprawą. Pomocy elektryka potrzebują właściciele mieszkań, domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw, a nawet ogrodów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie czynniki wpływają na koszt konkretnej usługi.

 


Przede wszystkim na cenę konkretnej usługi elektrycznej wpływa fakt, czy w koszt jej wykonania jest wliczony materiał. Wykonanie wszelkiego rodzaju gniazd - elektrycznych, antenowych, telefonicznych, telewizyjnych i komputerowych - nie jest zbyt zróżnicowane cenowo, o ile w koszt usługi nie jest wliczona cena materiałów. Można się wówczas przygotować na koszt rzędu 6-11 zł za sztukę. Jeżeli zaś nie posiadamy materiałów i ich koszt jest wliczony w cenę usługi, zapłacimy kwotę dziesięciokrotnie wyższą. Przykładowo za wykonanie punktu komputerowego zapłacimy od 60 do 110 zł.

Wiele osób pragnie w domu lub mieszkaniu posiadać wentylator, który niezmiernie przydaje się w upalne dni. Za jego założenie zapłacimy od 90 do 140 zł. Również popularne są videofony i domofony, których koszt instalacji oscyluje w granicach 200-300 zł.Dla właścicieli ogrodów niezbędne jest ich oświetlenie. Za zainstalowanie oprawy ogrodowej można zapłacić od 90 do 150 zł.

Często spotykaną usługą jest wykonanie rozdzielni przed tynkami. Wówczas należy się przygotować na wydanie kwoty od 145 do 195 zł. Znacznie droższa jest instalacja osprzętu rozdzielni. W zależności od jego złożoności zapłacimy od 650 zł do nawet 1550 zł.

Do usług elektrycznych zaliczają się także roboty ziemne. Za ręczne wykonanie wykopu o powierzchni 1mb i głębokości 0,7-1 m zapłacimy od 125 do 175 zł. Ułożenie przewodów kosztuje od 10 do 20 zł/mb. Wyłożenie folią kosztuje od 6 do 11 zł/mb.

Na koszt każdej usługi elektrycznej znaczny wpływ ma trudność jej wykonania, która bezpośrednio przekłada się na ilość czasu, jaką poświęca elektryk. Przed przystąpieniem do działania powinien on przedstawić orientacyjny kosztorys dla całości zadania.


Smileys

:confused::cool::cry::laugh::lol::normal::blush::rolleyes::sad::shocked::sick::sleeping::smile::surprised::tongue::unsure::whistle::wink:

2000 znaków do wykorzystania

Antispam Odśwież/zmień obrazek Wielkość liter jest rozróżniana

Reklama

Chcesz być na bieżąco?
Znać aktualne ceny usług?

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zapisz się do newslettera

cennik-uslug on Facebook